Ajakiri Pläkk (Eesti) - avaldamata


1. Bestia on suht-koht noor pänd eksole? Igal juhul viimase Pläki ajal teda veel ei eksisteerinud. Seega poleks ehk paha kui sa paari sõnaga pändi tutvustaksid.

Juhtus nii jah, et sai hakatud pusima just sellel ajal kui Pläkk puhkusel oli. Alustasin bändi kokkuajamist millalgi 2000. aasta alguses.
Läbi raskuste see õnnestuski ja sügiseks olime niikaugel, et andsime esimese live. Üsna varsti peale seda seda sündmust vahetasime lauljat ja võtsime juurde teise kitarristi. Sellises koosseisus sai antud päris palju livesid ja lindistasime ka esimese demo. Aga selle aasta alguses juhtus nii et trummar ja kidramees läksid ukse paukudes minema, sest nad ei tahtnud enam nii koledat muusikat mängida ning kõik jäi toppama. Kui õnneks mitte kauaks, sest suvel leidsime neile asendajad ja peab ütlema, et olen tulemusega üsna rahul. Võibolla oligi see ainuõige liigutus. Praegu tegeleme uue demo lindistamisega, teha pole jäänud enam palju, arvan et oktoobri alguseks või hiljemalt keskpaigaks on kõik valmis.
Mõni sõna ka praegusest koosseisust: mina mängin kitarri, Koll laulab (karjub), Reivo mängib bassi, Rainer trumme ja Dmitry teist kitarri.

2. Olete tallinnas päris mitu live teinud. Kas loete ennast rohkem live- või stuudiopändiks? On teil enne lavale minekut mingi kindel süsteem ka, kes kuhu liigub ja mida ütleb etc või tuleb kõik nagu tuleb?

Stuudiobändiks vist ei saa meid pidada, kuna "päris" stuudios pole me siiani veel lindistamas käinud.
Oleneb täiesti kohast, kuhu me parajasti esinema lähme, sellest sõltub ka kui tõsiseid ettevalmistusi teeme. Kui lava suurus on 1*2 meetrit, siis ei ole võimalik seal ju erilist show-d teha, pigem tuleb jälgida et kellelegi kidra otsaga silma ei torkaks. Mingi süsteem on loomulikult paigas, kes mida teeb.

3. Mis on su lemmikurgas tallinnas, kus meeldib õlut limpsimas käia? Miks?

Kuum suvi on seljataga ja eriti ei meenugi, et oleks kusagil sees õlut joomas käinud. Ikka põõsa taga vilus või muru pääl. Talveperioodil sai üsna palju Bremenis (R.I.P.) käidud, eks nüüd tuleb mingi uus mõnus koht vaadata.

4. Bestial on üks tore plaat ka väljas, karm värk. Räägi sellest ka. Oled ju seda üle maailma igale poole sokutanud ja vastukaja on peris hää olnud.

Õige ta on, saatsin teda päris paljudesse kohtadesse. Alguses ma isegi pelgasin natuke, sest olin kuulnud hirmsaid jutte, et juba sõna Eesti peale ümbrikul visatakse plaat või kassett pikema jututa prügiurni. Selgus et päris nii see siiki ei ole. Võib öelda, et umbes 80% vastukajast on olnud kui mitte positiivne siis vähemalt sõbralik - inimesed on üllatunud, et Eestis metalit tehakse, reeglina pole keegi ühtegi siinset bändi varem kuulnud. Aga otse loomulikult on tulnud ka negatiivseid kommentaare, kui ikka ollakse harjunud Abyss või mis iganes megavinge ja kalli stuudio tippkvaliteediga, siis ei mõju üks demojunn kõrvadele ja südametegevusele sugugi hästi. Üsna mitmed "ajakirjanikud" on sellised, et lunivad tasuta plaati ja siis ei tee mitte midagi kui selle kätte saavad. Ise olen siiani laiali saatnud umbes 450 eksemplari (enamuse vahetuskaubana). Samuti lasi üks undergound firma välja 500-se tiraazhi kassette, kahjuks puuduvad mul andmed, mis nendega edasi on saanud.

5. Mõni aasta tagasi oli sellise blacki/deathi rea ajajatel väga moodne teha saatanalugusid ja kasutada corpsepainti etc. Nüüd on saatanateema kuhugi ära kadunud. Mis sa kogu sellest pimedusevärgist arvad? Endal nägu ei võõpa, naelu käe külge ei seo?

Nägu ei võõpa, aga neete ja muud rauakola kannan küll, sest meeldivad. Pimeduseteema vastu ei ole isiklikult midagi. Väga hea, et see neetud mood on lõpuks endale uue väljundi leidnud ning selle stiili juurde hakkavad alles jääma tõsisemad kollid.

6. Mis sa arvad, miks Rokk Summer ära kukkus? Kas tänasel päeval kannatakse teha sellist gigarokküritust eestis? Keda sina sinna esinema kutsuks?

Rokk Summer kukkus minuteada ära sellepärast, et Lauluväljaku rent tõsteti maru kalliks ja bändid hakkasid rohkem raha küsima, sest Eesti ei olnud enam nii eksootiline paik, kuhu niisama huvi pärast tulla. Ikka rahavärk. Kahtlen sügavalt, kas enam õnnestuks midagi taolist korraldada. Aga kui antaks võimalus bände valida, siis kutsuksin näiteks Satyriconi või Cannibal Corpse'i, oi nimekiri oleks väga pikk, keda näha tahaks.

7. Ma tean, et meil on üks ühine armastus ka, Immortal. Miks just see grupeering?

Sest nad teevad paganama head musa :)

8. Töötad elatise tegemiseks kompjuutritega. Kas pead tõenäoliseks et selles elus hakkad leiba lauale saama ka elukutselise muusikuna?

Ei pea tõenäoliseks. Metalmuusikaga Eestis raha teenida? Kõlab nagu roosa unenägu.

9. Kui oleks valida, kas ennast vahetada näiteks Anne Veskiks? Oled üldiselt eluga rahul?

Ei tahaks. Elu on kord parem, kord halvem, eks peab ise selle nimel pingutama.

10. Too välja need punktid, mille poolest Bestia erineb teisetest sarnast mussi tootvatest pändidest. Miks peab karvane just teid eelistama, teie toodet manustama?

Jätaksin selle eelistamise ja hindamise ikkagi kuulaja enda otsustada.

11 Mida oleksid valmis tegema selle heaks, et Maksimarketis müüdaks Bestia õlut?

Mitte midagi. Ei arva, et see oleks hea idee.

12. Kas sinu suguvõsas on olnud mulatte või muid koloriitseid tegelasi, kui oluline on sinu jaoks üldse rahvusküsimus?

Viimastel andmetel ei ole minu suguvõsasse koloriitseid tegelasi sisse sattunud, samuti ei tea, et seal oleks ühtegi teist hevikolli.
Rahvusküsimus on minu jaoks oluline, oleneb mida sa silmas pidasid.

13. Kuidas kõlab eesti hevi? Kas sellel on oma eripära nagu näiteks gööteburi meloofiline deff?

Eestis on bände siiski suhteliselt vähe ja nad on nii erinevad, et ei saa rääkida mingist ühisest joonest või eripärast. Ühised on üritused, kus esinetakse. Siiski-siiski.. eestikeelseid metalbände pole mujal maailmas just eriti palju :)

Poonusküsimus: Mida minu käest tahaksid küsida?

Millal tehakse Marsil esimene hevibänd?